99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1172Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Darmowa dostawa przy zamówieniu min. 200 zł

SPRAWDŹ

Pampersy dla dorosłych – jakie są rodzaje oraz czym się kierować przy doborze odpowiedniego rozmiaru?

Pampersy dla dorosłych – jakie są rodzaje oraz czym się kierować przy doborze odpowiedniego rozmiaru?

Nietrzymanie moczu nie musi wiązać się z dyskomfortem, wstydem, ograniczeniem wychodzenia z domu. Dobrze dobrana ochrona pozwala nadal cieszyć się życiem i zapomnieć o dolegliwościach. Zapraszamy do lektury przewodnika, który pomoże znaleźć Państwu najlepsze rozwiązanie.

Dlaczego warto zainwestować czas w poszukiwanie najlepszego dla siebie rozwiązania?

Klienci naszego sklepu mają do wyboru kilka rodzajów produktów dla osób z problemem nietrzymania moczu: wkładki anatomiczne, bieliznę i majtki chłonne, pieluchy i pieluchomajtki. Czy to, że dany produkt ma największą chłonność oznacza, że będzie najskuteczniejszy? Czy wybierając pieluchy z grubszego materiału, można skutecznie zabezpieczyć się przed przeciekami?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie „który produkt na nietrzymanie moczu jest najlepszy?”. Aby się tego dowiedzieć, warto przetestować różne rodzaje produktów. Ich zakup nie musi być dużym wydatkiem – pieluchy, wkładki, majtki chłonne są często dostępne w niewielkich opakowaniach, idealnych na początek.

Warto też pamiętać, że potrzeby pacjenta mogą się z czasem zmieniać. Osoba, która do tej pory była zdrowa i żyła aktywnie, ale z wiekiem coraz częściej leży i wymaga pomocy opiekuna, może potrzebować nie bielizny chłonnej, ale np. pieluchomajtek dla dorosłych. U wielu pacjentów zmienia się także nasilenie dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu. Gdy zauważa się coraz częstsze przecieki lub gdy noszenie danego rodzaju zabezpieczenia powoduje dyskomfort, warto wypróbować pieluchy czy pieluchomajtki o wyższym poziomie chłonności.

Co wziąć pod uwagę, wybierając produkty na nietrzymanie moczu?

Każdy z wyrobów higienicznych dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu jest dostępny w kilku rozmiarach i poziomach chłonności. To właśnie te parametry należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, wybierając rozwiązanie dla siebie. Noszenie zbyt małych lub zbyt dużych pieluchomajtek dla dorosłych czy majtek chłonnych spowoduje, że nie będą one idealnie przylegały do ciała. Może to prowadzić do krępujących, powodujących dyskomfort przecieków. Problemem może być nie tylko zbyt mała, ale często również zbyt duża chłonność. Wyroby o większej chłonności są wykonane z grubszego materiału, który może ograniczać ruchy.

Szukając na rynku idealnego rozwiązania dla siebie, najlepiej kierować się własną wygodą i upodobaniami. To, co sprawdza się u innego członka rodziny, kogoś ze znajomych czy osób wypowiadających się na forach i grupach internetowych, niekoniecznie będzie skuteczne w przypadku danego pacjenta. Różnice mogą być też związane z kwestiami indywidualnymi, np. budową anatomiczną czy specyficznymi schorzeniami. Osoby bardzo wysokie, szczupłe czy otyłe mogą potrzebować zupełnie innych produktów niż pacjenci o innym typie sylwetki.

Warto także wiedzieć, że poszczególne rodzaje wyrobów na nietrzymanie moczu są przeznaczone dla osób leżących lub dla osób aktywnych fizycznie. Produkty takie jak wkładki anatomiczne, bielizna chłonna czy majtki wciągane zapewniają komfort i dyskrecję pacjentom, którzy dużo przebywają poza domem i nie chcą, by osoby z towarzystwa dowiedziały się o ich dolegliwościach. Ten rodzaj zabezpieczenia wymaga jednak pełnej sprawności fizycznej – bieliznę czy wkładki zmienia się samodzielnie, podczas wizyty w toalecie. Osoby leżące, z niepełnosprawnościami, po udarach czy wypadkach potrzebują innego rodzaju ochrony. W ich przypadku lepiej sprawdzą się pieluchomajtki dla dorosłych czy pieluchy, które można wygodnie zmieniać (z pomocą opiekuna) w pozycji leżącej.

Dla osób aktywnych: majtki chłonne wciągane, bielizna chłonna, wkładki anatomiczne

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością, która może się pojawić na różnych etapach życia, także u osób młodych (np. kobiet w ciąży lub podczas połogu). Problemy z powstrzymywaniem mikcji nie muszą oznaczać konieczności ograniczenia aktywnego trybu życia. Wybierając odpowiednią ochronę, można nadal pracować poza domem, spotykać się ze znajomymi czy uprawiać sport. Jakie rodzaje produktów na nietrzymanie moczu sprawdzą się u osób aktywnych?

Wkładki anatomiczne

Wkładki anatomiczne są najbardziej dyskretną formą ochrony. Wyglądem i sposobem zakładania przypominają podpaski lub wkładki higieniczne, ale są od nich znacznie bardziej chłonne. Produkt mocuje się do bielizny za pomocą samoprzylepnego paska i zmienia w zależności od potrzeb. Szeroki wybór rozmiarów i poziomów chłonności pozwala wybrać rozwiązanie, które zapewni komfort i dyskrecję. W Pharmamed24.pl oferujemy wkładki anatomiczne dla kobiet (np. Tena Lady Extra) i dla mężczyzn (np. Tena Men), uwzględniające w swoim kształcie różnice anatomiczne.

Bielizna chłonna

Bielizna chłonna może być stosowana przez osoby o różnym natężeniu nietrzymania moczu: od lekkiego po ciężkie. Zakłada się ją jak zwykłe majtki. Bielizna chłonna to eleganckie i dyskretne rozwiązanie – przypomina wyglądem damskie figi lub męskie bokserki i jest niewidoczna pod ubraniem. Jest wyposażona we wkład chłonny i system zapobiegający wydostawaniu się nieprzyjemnego zapachu na zewnątrz.

Majtki chłonne wciągane

Majtki chłonne wciągane to propozycja dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, ale potrzebują silniejszej ochrony niż wkładki anatomiczne. Majtki zakłada się tak jak zwykłą bieliznę. To produkty jednorazowe – należy je zmieniać, gdy wkład chłonny jest wilgotny. Majtki chłonne wciągane to wygoda na co dzień. Zapewniają uczucie suchości, a ich wkład chłonny nie pozwala na wydostawanie się zapachu moczu na zewnątrz. W Pharmamed24.pl oferujemy majtki firm Seni (np. Seni Active Normal) i Tena (np. Tena Pants ProSkin).

Dla tych, którzy potrzebują silniejszej ochrony: pieluchy anatomiczne i pieluchomajtki dla dorosłych

Osoby leżące, wymagające opieki, potrzebują zupełnie innej ochrony niż osoby prowadzące aktywny tryb życia. W ich przypadku najważniejsze będzie zapewnienie odpowiedniej chłonności w pozycji leżącym i wybór takiego rozwiązania, które nie będzie powodowało odleżyn i podrażnień skóry. Wyroby na nietrzymanie moczu dla osób leżących powinny być także łatwe do zakładania i zdejmowania z pomocą opiekuna. Jakie dostępne w Pharmamed24.pl produkty spełniają te kryteria?

Pieluchomajtki dla dorosłych

Pieluchomajtki dla dorosłych najbardziej spośród wszystkich produktów na nietrzymanie moczu przypominają jednorazowe pieluchy dziecięce. Do zakładania i zdejmowania wykorzystuje się rzepy boczne. Pieluchomajtki mają wysoką chłonność, a dodatkowe osłonki boczne i gumki zapewniające odpowiednie dopasowanie do ciała skutecznie chronią przed przeciekami.

Pieluchy anatomiczne

Pieluchy anatomiczne to rodzaj wkładu chłonnego, który stosuje się razem ze specjalnymi majtkami elastycznymi. To wygodne rozwiązanie – po zużyciu wyrzuca się tylko pieluchę, a majtki można wykorzystywać wielokrotnie. Pieluchy anatomiczne są dostosowane do kształtu ciała i dostępne w wersji dla kobiet i mężczyzn (np. San Seni for Men).

Podkłady higieniczne – dodatkowe zabezpieczenie łóżka u osób leżących

Nawet idealnie dobrana pielucha czy pieluchomajtki nie są w stanie w 100% zapobiec przeciekom. Aby zabezpieczyć pościel i łóżko przed wilgocią, warto stosować podkłady higieniczne. Można je wykorzystać nie tylko u osób chorych. Przydają się także kobietom w okresie połogu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium