99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1089Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania
Producent

Soczewki kontaktowe

Używanie soczewek kontaktowych jest dla wielu osób znacznie bardziej komfortowe niż noszenie okularów. Soczewki są niewidoczne dla otoczenia, można w nich uprawiać sport, nie parują po wejściu do ciepłego pomieszczenia – to tylko kilka ich zalet. Osoby noszące soczewki kontaktowe muszą jednak pamiętać o regularnym uzupełnianiu ich zapasów. W Pharmamed24.pl znajdą Państwo najpopularniejsze rodzaje soczewek miękkich (silikonowo-żelowych): jednodniowych i miesięcznych w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy także do sprawdzenia naszej oferty płynów i kropel dla osób noszących soczewki!

Jak działają soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to popularny sposób korygowania wad wzroku. Na rynku dostępne są dwa rodzaje soczewek: twarde, wykorzystywane w przypadku skomplikowanych wad i dolegliwości, np. stożka rogówki, oraz spotykane najczęściej soczewki miękkie. Za pomocą miękkich soczewek kontaktowych, wykonanych z materiału silikonowo-żelowego, koryguje się krótkowzroczność, dalekowzroczność, a także astygmatyzm.

Jak działają soczewki kontaktowe? Poprawiają one ostrość widzenia w inny sposób niż tradycyjne szkła korekcyjne. Soczewki „przyklejają się” do filmu łzowego pokrywającego rogówkę, dzięki czemu mogą poruszać się wraz z okiem. Odpowiednio załamując i skupiając światło, umożliwiają prawidłowe widzenie.

Soczewki kontaktowe w Pharmamed24.pl dla osób o różnych wadach wzroku

Jak dobrać soczewki, w zależności od wady wzroku? W pierwszej kolejności należy zawsze skonsultować się z okulistą. Samodzielne dobieranie mocy i rodzaju soczewek może prowadzić do pogorszenia wzroku lub stanów zapalnych. Lekarz doradzi również, jak założyć soczewki kontaktowe i jak je prawidłowo przechowywać.

W Pharmamed24.pl oferujemy naszym klientom soczewki kontaktowe o zróżnicowanej mocy: od +6 do nawet -12. W ofercie mamy również produkty dla osób z astygmatyzmem.

Wysoka jakość soczewek kontaktowych – komfort na co dzień

To, jak działają soczewki kontaktowe i jaki komfort zapewniają użytkownikowi, zależy od technologii wykonania. Nowoczesne soczewki, wykonane z przepuszczających powietrze materiałów, można nosić przez kilkanaście godzin dziennie. Takie soczewki nie powodują podrażnień, zaczerwienienia ani bólu nawet u osób wrażliwych. Soczewki kontaktowe mogą zawierać środki nawilżające, uwalniane po każdym mrugnięciu – takie rozwiązanie zastosowano np. w dostępnych w naszym sklepie soczewkach DAILIES AquaComfort Plus Toric.

Jak dobrać soczewki kontaktowe do swojego stylu życia? W Pharmamed24.pl oferujemy zarówno soczewki jednodniowe, jak i miesięczne. Soczewki kontaktowe, które wyrzuca się po jednorazowym założeniu, polecamy przede wszystkim osobom, które często nocują poza domem lub które noszą soczewki na przemian z okularami. Soczewki kontaktowe miesięczne to bardziej ekonomiczna opcja – są one tańsze, ale ich używanie wymaga z kolei większej samodyscypliny. Po całodniowym noszeniu należy je zdjąć i umieścić w pojemniku z płynem. Takie rozwiązanie polecamy osobom, które noszą soczewki na co dzień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium