100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2423Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Refundacja - produkty chłonne

Refundacja NFZ na produkty chłonne

 

Wszystkie osoby posiadające ubezpieczenie zdrowotne, mogą skorzystać z refundacji na pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne, majtki chłonne, wkłady anatomiczne lub podkłady higieniczne. Refundacja daje możliwość zakupu produktów chłonnych w niższej cenie, ponieważ część wartości zakupu pokrywa NFZ.

Lista jednostek chorobowych oraz wyrobów medycznych, które podlegają refundacji jest określona przez obowiązujące Rozporządzenie MZ w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Ilości dostępnych do zakupu środków pomocniczych i kwota refundacji, są również regulowane ustawowo. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia zostały ustanowione następujące limity; limit ilościowy wynoszący do 90 sztuk miesięcznie oraz limit kwotowy finansowania, zależny od jednostki chorobowej:

77zł dla osób z chorobą nowotworową (100% refundacji do limitu);

90zł dla pozostałych chorych (70% refundacji do limitu), co daje 63zł refundacji miesięcznie.

W przypadku zakupu wyrobów medycznych o wartości przekraczającej limity, pacjent pokrywa nadwyżkę w całości.

Osoby z uprawnieniami dodatkowymi (inwalidzi wojskowi, inwalidzi wojenni, osoby represjonowane, cywilne niewidome ofiary działań wojennych oraz uprawnieni żołnierze lub pracownicy wojska w zakresie leczenia urazów lub chorób nabytych podczas wykonywania zadań za granicą), mają prawo do nabycia wyrobów medycznych bezpłatnie do wysokości limitu finansowania. W tym przypadku refundacja wynosi 90zł na miesiąc.

W przypadku posiadania przez pacjenta uprawnienia 47DN (dzieci objęte ustawą „Za życiem”) oraz 47ZN/47ZND (osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności), na podstawie zaświadczenia lekarza oraz na zlecenie osoby uprawnionej, przysługują wyroby medyczne do wysokości limitu, według wskazań medycznych bez uwzględnienia okresów użytkowania. O ilości miesięcznego zaopatrzenia decyduje każdorazowo osoba uprawniona do wystawienia zlecenia. Oznacza to, że refundacja może zostać zwielokrotniona i obowiązują limity refundacji w zależności od przepisanej przez lekarza oraz wykupionej przez pacjenta ilości na miesiąc:

 • Jeśli lekarz przepisał lub pacjent wykupił do 90 sztuk na miesiąc, przysługuje jeden limit refundacji,

 • od 91 do 180 sztuk, należne są dwa limity refundacji,

 • od 181 do 270 sztuk, należne są trzy limity refundacji, itd.

CO NALEŻY ZROBIĆ ABY UZYSKAĆ MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z REFUNDACJI?

 • Najpierw należy odwiedzić lekarza, który wypisze zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Lekarz może wystawić zlecenie również podczas teleporady. Lekarz podczas wystawiania zlecenia od razu uzyskuje potwierdzenie zlecenia ze strony NFZ, a zleceniu nadawany jest unikalny numer identyfikacyjny zlecenia.

 • Jeśli zlecenie zostanie wystawione poza systemem NFZ, na przykład podczas awarii internetu (nie będzie miało nadanego unikalnego numeru identyfikacyjnego zlecenia), takie zlecenie należy potwierdzić w oddziale NFZ, który nada numer.

 • Zlecenie może zostać wystawione na maksymalnie 12 kolejno po sobie występujących miesięcy.

 • Na podstawie uzyskanego numeru zlecenia oraz numeru PESEL pacjenta na jakiego zostało wystawione zlecenie można skorzystać z refundacji NFZ w punkcie posiadającym umowę na realizację zleceń na wyroby medyczne z refundacją NFZ (apteka lub sklep medyczny).

 • Zlecenie może zostać zrealizowane częściowo w okresach nie krótszych niż 1 miesiąc i nie dłuższych niż 6 miesięcy jednorazowo. Kolejne części należy realizować w tym samym punkcie. W celu zmiany punktu realizacji, należy zamknąć zlecenie i anulować jego pozostałą część u lekarza lub w oddziale NFZ i musi zostać wystawione kolejne zlecenie z nowym numerem.

 • Zlecenie może zostać zrealizowane tylko w okresie na który zostało wystawione, z pominięciem miesięcy, które upłynęły.

   

 

Nasz sklep medyczny posiada umowę z NFZ i realizujemy zlecenia z refundacją, bez wychodzenia z domu z wysyłką kurierem na adres wskazany przez klienta.

Aby złożyć zamówienie z refundacją lub razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań dotyczących refundacji prosimy o kontakt na numer telefonu

+48 530 242 005

 

Niniejszy dokument jest własnością intelektualną, stąd zabrania się cytowania, rozpowszechniania, kopiowania lub edytowania tego dokumentu lub jego części bez wyraźnej zgody autora.

Podstawa prawna: Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dn. 4 lutego 1994r., Dz.U. z 1994 r. nr 24, poz. 83 z późniejszymi zmianami; ostatnia nowelizacja Ustawa z dnia 7 września 2007 r. o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl