99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1172Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Darmowa dostawa przy zamówieniu min. 200 zł

SPRAWDŹ

Pulsoksymetry

Dostępne w sklepie Pharmamed24.pl pulsoksymetry to urządzenia niewielkie, ale odgrywające ważną rolę w leczeniu chorób układu krążenia i oddechowego, cukrzycy i innych. Służą do szybkiego pomiaru tętna nasycenia krwi tlenem. Dzięki pulsoksymetrowi można szybko ocenić stan zdrowia pacjenta i od razu rozpocząć odpowiednią formę leczenia. Modele pulsoksymetrów oferowane w naszym sklepie nadają się zarówno do użytku prywatnego, jak i jako sprzęt w szpitalach i przychodniach.

Pulsoksymetr napalcowy CMS50D

Pulsoksymetr napalcowy CMS50D
Pulsoksymetr napalcowy CMS50D

Dostępność: brak towaru

Cena: 140,00 zł

Pulsoksymetr napalcowy PEMPA OXY100

Pulsoksymetr napalcowy PEMPA OXY100
Pulsoksymetr napalcowy PEMPA OXY100

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 122,50 zł
szt.

Pulsoksymetry: co to jest?

O istnieniu tych praktycznych urządzeń większość osób dowiedziała się w trakcie pandemi COVID-19. Osoby zagrożone ciężkim przebiegiem tej choroby miały być wyposażane właśnie w pulsoksymetry. Co to jest i w jaki sposób działa? Pulsoksymetr wykorzystuje zjawisko fal czerwonych i podczerwonych. Są one emitowane bezpośrednio przez skórę. W zależności od tego, w jakim stopniu fale są pochłaniane przez czerwone krwinki, można ocenić, jaka jest saturacja (nasycenie) hemoglobiny tlenem. W przypadku, gdy wartość ta wynosi poniżej 94%, konieczne może być skorzystanie z pomocy lekarza.

Po co jest pulsoksymetr? Przy jakich chorobach mierzy się poziom saturacji?

Pulsoksymetry są urządzeniami, które warto mieć na wyposażeniu w domu wówczas, gdy cierpi się na niektóre choroby przewlekłe: astmę, cukrzycę, nadciśnienie. Po co jest pulsoksymetr w takich przypadkach? Osoby chore przewlekle mogą mieć obniżone ciśnienie cząstkowe tlenu we krwi, co w skrajnych przypadkach może grozić niedotlenieniem. Tacy pacjenci z pulsoksymetrów korzystają regularnie, badając się w domu. Pulsoksymetry wykorzystuje się także w placówkach medycznych: szpitalach i przychodniach oraz w domach opieki.

Badanie poziomu nasycenia krwi tlenem mogą wykonywać także osoby zdrowe. Po co jest pulsoksymetr, gdy organizm funkcjonuje prawidłowo, a ciśnienie krwi i praca serca nie odbiegają od normy? Pulsoksymetrów powinny używać na przykład osoby często przebywające na wysoko położonych terenach, gdzie podczas oddychania wchłania się mniejsze ilości tlenu - sportowcy, wspinacze, pracownicy niektórych zawodów.

Pulsoksymetry napalcowe - praktyczne rozwiązanie do użytku domowego

Napalcowe - tym określeniem nazywa się najpopularniejsze na rynku pulsoksymetry. Co to jest? Pulsoksymetry napalcowe to niewielkich rozmiarów urządzenia, działające nieinwazyjnie i niepowodujące bólu podczas pomiaru. Nakłada się je na palec i uruchamia, by wyemitować niezbędne do badania fale. Pomiar jest wykonywany za pomocą elementu światłoczułego - są w niego wyposażone wszystkie oferowane w Pharmamed24.pl pulsoksykometry. Co to takiego? To właśnie dzięki elementowi światłoczułemu można wyemitować fale, a następnie zmierzyć wynik i po chwili pokazać go na wyświetlaczu pulsoksykometru.

Pulsoksymetry napalcowe dostępne w Pharmamed24.pl

Jakie pulsoksymetry znajdą Państwo w naszej ofercie? To modele renomowanych producentów sprzętu medycznego: Microlife. Wszystkie pulsoksymetry napalcowe działają na baterie i charakteryzują się wysoką wydajnością oraz niskim poborem mocy. Służą do pomiaru zarówno saturacji, jak i tętna, dzięki czemu można na bieżąco kontrolować swój stan zdrowia. Szeroki zakres i duża precyzja pomiaru daje pewność, że wynik będzie prawidłowy i nieprzekłamany.

Wszystkie dostępne w Pharmamed24.pl urządzenia charakteryzują się łatwością obsługi. Aby wykonać pomiar, wystarczy zacisnąć pulsoksymetr na dowolnym palcu i poczekać na wynik. Wszystkie modele są wyposażone w duże ekrany, dzięki którym z badaniem poradzą sobie również osoby starsze czy z wadami wzroku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium