99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1172Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Darmowa dostawa przy zamówieniu min. 200 zł

SPRAWDŹ

Najlepszy laktator

Najlepszy laktator

Zdarza się, że mama nie ma możliwości nakarmienia maluszka piersią bądź jej organizm produkuje zbyt dużo pokarmu. Sprawdzonym i docenianym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest laktator.

W internecie znaleźć można wiele rankingów laktatorów, które porównywane są według różnych kryteriów takich jak cena, materiały z jakich są wykonane czy nawet polecanych przez znane mamy. 

Niezależnie od tego co mówią rankingi, bez wątpienia najlepszy laktator to taki, z którego korzysta się najwygodniej.

Szczęśliwa matka z dzieckiemCo zatem warto wiedzieć i jakimi kryteriami kierować się wybierając laktator.

Rodzaje laktatorów

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz laktatorów. Podstawowy podział opiera się na sposobie ich zasilania - wyróżnia się laktatory ręczne oraz elektryczne.

Każdy rodzaj ma swoje specyficzne cechy, które warto poznać przed wyborem konkretnego modelu.

Podstawowa to oczywiście wygoda. Korzystanie z urządzenia nie powinno sprawiać problemów czy uczucia dyskomfortu. Każda kobieta jest inna, zatem laktator sprawdzający się u jednej mamy, niekoniecznie będzie pasował jej koleżance.

Laktatory ręczne

Laktator ręczny przyda się kobietom, które nie mają zamiaru korzystać z niego zbyt często i nie mają kłopotów z laktacją. Działa dzięki ciągłemu pompowaniu dłonią.

Poszczególne modele tego rodzaju laktatora różnią się budową. Wyróżnia się przede wszystkim:

  • laktator tłokowy
  • laktator gruszkowy
  • laktator z pompką

Zaletami laktatora ręcznego są stosunkowo niska cena oraz cichy sposób pracy. Z kolei wady dotyczą tego, iż wysysanie pokarmu z jego pomocą zajmuje sporo czasu i wymaga siły, co bywa męczące.

Z tego względu tego urządzenia nie poleca się do częstego stosowania.

Laktatory elektryczne

Laktator elektryczny przyda się mamom odciągającym pokarm kilka raz dziennie. Jest zasilany w sposób elektryczny - próżnię utrzymuje specjalny silniczek.

W oparciu o sposób zasilania wyróżnia się:

  • laktator zasilany z sieci elektrycznej
  • laktator zasilany na baterie oraz z sieci elektrycznej
  • laktator zasilany z ładowarki, na baterie i z sieci elektrycznej

Pozytywne strony laktatora elektrycznego to wygoda użytkowania bez konieczności stosowania siły oraz wydajność - odciąga więcej mleka w krótszym czasie w porównaniu z laktatorem ręcznym. Za negatywne cechy uznaje się wysoką cenę oraz głośną pracę, aczkolwiek w odniesieniu do drugiej kwestii trzeba podkreślić, iż istnieją modele działające w sposób wyjątkowo cichy.

Zobacz modele laktatorów z naszej oferty


Laktator elektryczny Microlife BC200 Comfy Laktator Microlife BC300 Maxi 2 in 1 – elektryczny Laktator ręczny Microlife BC 100 Soft
Laktator elektryczny Microlife BC200 Comfy Laktator Microlife BC300 Maxi 2 in 1 – elektryczny Laktator ręczny Microlife BC 100 Soft

 


Na co zwrócić uwagę, kupując laktator?

Wybierając laktator, należy kierować się osobistymi preferencjami. Istotne jest, jak często urządzenie będzie używane i jak duże ilości mleka ma ściągać. Ważne są cena oraz waga laktatora.

Niektóre modele umożliwiają ściąganie mleka z obu piersi w tym samym czasie, co przyśpiesza cały proces. Wyjątkowo przydatne są laktatory dwufazowe. Ich działanie jest podobne do naturalnego ssania dziecka. Pierwsza faza jest szybsza, a druga wolniejsza.

Laktator tego rodzaju może stanowić rozwiązanie problemów związanych z bólem piersi wywołanym nadmierną ilością pokarmu.

Kiedy laktator ręczny?

Laktator ręczny powinien zainteresować kobiety, które ściągają pokarm tylko okazjonalnie, na przykład przed wizytą u lekarza bądź dłuższymi zakupami. Jego niska cena zadowoli tych, którzy nie posiadają zbyt dużego budżetu.

Z kolei cicha praca umożliwi korzystanie z urządzenia w miejscach, gdzie hałas mógłby szczególnie przeszkadzać osobom postronnym. Wybierając ten rodzaj laktatora, należy zwrócić uwagę na prostotę obsługi i odpowiednie wyprofilowanie lejka. Wybrane typy posiadają przydatną podkładkę stabilizującą.

Kiedy laktator elektryczny?

Laktator elektryczny przyda się mamom, które wróciły do pracy i tym, które często muszą wysysać mleko. Jest nieco droższy od ręcznego, ale jego efektywność rekompensuje ten mankament.

W przypadku tego rodzaju urządzenia ważne są: szybkość działania, siła ssania, poziom hałasu, łatwość czyszczenia i montażu. Prędkość pracy mierzy się cyklami na minutę (cpm).

Z racji ceny laktatorów elektrycznych, powinno się wybierać modele najwyższej jakości, które będą służyły przez długi czas. Idealnym przykładem jest laktator elektryczny BC 300 Maxi 2 in 1 firmy Microlife, czyli jedna z najlepszych pozycji dostępnych na rynku. Pozwala na odciąganie mleka z obu piersi jednocześnie, jest bardzo cichy i lekki. Dodatkowo ma aż dziesięć trybów stymulacji i odciągania, co umożliwia dostosowanie go do indywidualnych preferencji.

Jak dobrać lejek do laktatora?

Dobór odpowiedniego lejka odgrywa kluczową rolę w wygodnym i skutecznym odciąganiu pokarmu. Brodawka nie może ocierać się o ściany tunelu lejka w sposób powodujący dyskomfort, a po ściągnięciu mleka nie powinna stawać się biała bądź zaczerwieniona. Poza tym tunel lejka nie może wciągać zbyt dużej części otoczki. Lejek powinno się dobierać w oparciu o średnicę brodawki.

Laktator: pytania i wątpliwości

Mimo popularności laktatorów, nadal pojawia się sporo pytań i wątpliwości dotyczących korzystania z tych urządzeń.

Jak często odciągać mleko laktatorem?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - wszystko zależy od potrzeb mamy i dziecka.

Podczas ciągłego przebywania w domu może wystarczyć raz dziennie, po powrocie do pracy - około trzy razy, czyli za każdą pominiętą porę karmienia. Jeśli niemowlę jest karmione tylko odciąganym mlekiem, częstotliwość może wynosić nawet kilkanaście razy w ciągu doby - zwłaszcza przez kilka pierwszych tygodni po porodzie.

Co ile sterylizować laktator?

W tej kwestii najlepiej kierować się wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Według nich, przez pierwszy miesiąc życia dziecka laktator należy dezynfekować przed każdym użyciem, w drugim miesiącu wystarczy robić to raz dziennie, a od trzeciego miesiąca tylko 2-3 razy w tygodniu.

Dlaczego laktator nie ściąga mleka?

Przyczyn nieefektywnego ściągania pokarmu może być wiele. Jeśli ten stan rzeczy nie wynika z nieprawidłowego używania laktatora, powód może stanowić zmęczenie bądź stres. Negatywny wpływ na wysysanie mleka ma także pragnienie.

Karmienie mlekiem matki nie wyklucza korzystania z butelki. Laktator to spore ułatwienie dla mam, zarówno tych pozostających w domu, jak i tych, które decydują się na powrót do pracy. Z pewnością pomoże wygospodarować więcej czasu wolnego na odpoczynek, tak potrzebny kobietom zajmującym się małymi dziećmi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium