99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1172Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Darmowa dostawa przy zamówieniu min. 200 zł

SPRAWDŹ

Pielęgnacja skóry dla diabetyków

Pielęgnacja skóry dla diabetyków

Cukrzyca, w szczególności źle leczona ma duży wpływ na zdrowie skóry. Wszelkie urazy są zaś groźniejsze niż u osoby zdrowej, w związku z upośledzeniem czucia w nogach i procesu gojenia ran.

Jak cukrzyca wpływa na kondycję skóry

Hiperglikemia utrzymująca się przez dłuższy czas, doprowadza do uszkodzenia naczyń krwionośnych, tzw. angiopatii, co skutkuje zmniejszeniem ich elastyczności, zarastaniem i nasiloną miażdżycą. Zwiększa także lepkość krwi i sprzyja powstawaniu zakrzepów.

Pacjenci z cukrzycą często mają także polineuropatię, skutkującą zmniejszonym odczuwanie bólu, w szczególności w nogach. Tak więc dużo łatwiej jest im przeoczyć groźne urazy, które również u nich ciężej się goją. Tzw. stopa cukrzycowa, czyli owrzodzenia i martwice w stopie, grożące nawet amputacją występują nawet u 6-10% chorych.

Zdrowie stóp diabetyka zależy przede wszystkim od wyrównanych poziomów cukru we krwi oraz pielęgnacji stóp. To pierwsze zagadnienie jest oczywiście zbyt skomplikowane, by pisać o nim w blogonotce. Przypominamy jedynie, że nasz sklep sprzedaje osprzęt do pomp insulinowych, systemów ciągłego monitorowania glikemii a także inne towary dla diabetyków i realizuje wnioski NFZ.

Przejdziemy jednak do problemu drugiego, łatwiejszego, tzn. pielęgnacji skóry.

Transmiter Guardian™ Connect

Higiena skóry

W związku z wymienionymi wyżej zagrożeniami należy unikać urazów skóry oraz jej zakażenia. Skóra u diabetyków jest sucha i łatwiej ulega pęknięciom, zrogowaceniom naskórka, a także infekcjom i zmianom skórnym. Należy unikać wysokich temperatur i długotrwałego wpływu wilgoci, gdyż może sprzyjać to maceracji skóry, a także grzybicy. W przypadku pojawienia się tej drugiej wskazane może być zastosowanie albo preparatów z tlenkiem cynku, albo lekarstw takich jak mykonazol czy nystatyna.

Nie należy na siłę ścierać naskórka ze stóp np. pumeksem, gdyż powoduje on drobne rany w skórze, w które może wdać się zakażenie. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kosmetyków zmiękczających zrogowaciały naskórek. Substancje, które są w tym pomocne to alantoina, kwas mlekowy, a przede wszystkim mocznik. Warto również zwrócić uwagę na substancję wspomagające gojenie drobnych ran, jak alantoina czy pantenol. Potrzebne jest prawidłowe nawilżenie skóry, gdyż częste hiperglikemie sprzyjają suchej skórze, a to z kolei jej pękaniu. Pomocne mogą być preparaty zawierające, bardzo dobrze nawilżający i zmiękczający naskórek, mocznik, takie jak

Dzięki regularnemu stosowaniu tych kosmetyków można utrzymać miękką, gładką, pozbawioną zrogowaceń i niepodatną na urazy skórę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium