99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1172Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Darmowa dostawa przy zamówieniu min. 200 zł

SPRAWDŹ

Powikłania cukrzycowe - neuropatia cukrzycowa

Powikłania cukrzycowe - neuropatia cukrzycowa

Neuropatia cukrzycowa, zwana także neuropatią cukrzycową, to rodzaj neuropatii, czyli uszkodzenia nerwów, które występuje u osób z cukrzycą. Jest to jedno z najczęstszych powikłań cukrzycy i może prowadzić do różnych objawów i problemów zdrowotnych. Neuropatia cukrzycowa wynika z uszkodzenia naczyń krwionośnych i nerwów spowodowanego długotrwałym wysokim poziomem cukru we krwi.

Objawy neuropatii cukrzycowej mogą być różne i zależą od rodzaju nerwów, które są dotknięte. Oto niektóre z potencjalnych objawów:

  1. Neuropatia obwodowa: Objawy obejmują mrowienie, drętwienie, ból lub utratę czucia w rękach i stopach. Osoby z neuropatią cukrzycową często opisują to uczucie jak "igły i szpilki".

  2. Neuropatia autonomiczna: To uszkodzenie nerwów, które kontrolują narządy wewnętrzne, takie jak serce, jelita, układ moczowy i naczynia krwionośne. Objawy obejmują problemy z regulacją ciśnienia krwi, trawienia, kontroli pęcherza moczowego i funkcji seksualnych.

  3. Neuropatia rzepkowo-udowa: Jest to rodzaj neuropatii, który wpływa na nerwy kontrolujące ruchy mięśniowe w nogach. Objawy to trudności z chodzeniem, utrata równowagi i osłabienie mięśni.

  4. Neuropatia nerwu wzrokowego: Może prowadzić do zaburzeń widzenia, w tym trudności z widzeniem w nocy lub zmianami w percepcji kolorów.

Leczenie neuropatii cukrzycowej ma na celu zarządzanie objawami i kontrolę cukru we krwi. Może obejmować stosowanie leków przeciwbólowych, leków przeciwcukrzycowych, terapii fizycznej oraz zmiany stylu życia, takie jak zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna. Kontrola poziomu cukru we krwi jest kluczowa w zarządzaniu neuropatią cukrzycową i zapobieganiu jej pogorszeniu się. Osoby z cukrzycą powinny regularnie kontrolować poziom cukru we krwi i współpracować z lekarzem w celu skutecznego zarządzania tą dolegliwością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium