Rajstopy ciążowe JOBST MATERNITY OPAQUE CCL2 karmelowe
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
JOBST Maternity Opaque
rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży
Klasa kompresji: CCL2
Kolor: Karmelowy
Wersja: Palce zamknięte
Długość: Regular
Rajstopy uciskowe stworzone z myślą o kobietach w ciąży. Innowacyjna wstawka SoftFlex z siatkowym wzorem dopasowuje się do zmieniającego rozmiar brzucha. Dodatkowo posiadają amortyzowaną podeszwę ze strefą wentylacji.
Jak dobrać odpowiedni rozmiar produktów uciskowych JOBST - pomiar KROK po KROKU.
Od prawidłowego doboru medycznych produktów uciskowych w dużym stopniu zależy ich działanie terapeutyczne, dlatego właściwe ich dopasowanie ma kluczowe znaczenie.
Pomiar powinien być wykonany rano, gdy nogi są mniej opuchnięte niż w ciągu dnia.
Krok 1: zmierz obwody nogi we wskazanych w tabeli punktach:
- cB – obwód nogi w najwęższym miejscu tuż nad kostką,
- cB1 – obwód łydki w jej dolnej części (w połowie odległości między środkiem łydki, a kostką, czyli punktami cB i cC),
- cC – obwód łydki w jej najszerszym miejscu,
- cD – obwód pod kolanem (dwa palce poniżej rzepki),
- cG – obwód uda (dwa palce poniżej pośladków),
Krok 2: zmierz długość nogi (wymiar LK) – odległość od podstawy stopy do wysokości krocza.
Krok 3: pamiętaj, aby dokonać pomiaru obu nóg, na których będziesz używał wyrobu uciskowego, zapisz pomiary odpowiednio dla jednej i dla drugiej nogi.
Krok 4: porównaj pomiary z tabelą rozmiarów znajdującą się poniżej i wybierz odpowiedni rozmiar.
Należy wybrać rozmiar, który pokrywa się z większością wymiarów z tabeli zaznaczonych w trakcie mierzenia.
Jeśli pomiary pokrywają się w dwóch rozmiarach, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:
- Pomiar nad kostką (cB) powinien być możliwie najbliżej środka zakresu.
- Jeśli lewa i prawa noga różnią się znacząco wymiarami, należy wybrać dwa różne rozmiary produktu.
Elastyczne na brzuchu: Wyjątkowo elastyczna strefa SoftFlex dopasowuje się do rosnącego brzucha.
Odprowadzające wilgoć: Specjalne włókna odprowadzają wilgoć, by utrzymać skórę w suchości przez cały dzień.
Miękkie w dotyku: Mieszanka delikatnych dla skóry włókien.
Strefa wentylująca: Specjalna, przepuszczająca powietrze strefa materiału w stopach zwiększa komfort noszenia.
Zmiany hormonalne w trakcie ciąży powodują wzrost objętości krwi, podwyższenie ciśnienia i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Wspierają one rozwój dziecka, ale mogą równocześnie powodować bóle nóg i obrzęki kostek oraz zwiększać ryzyko wystąpienia żylaków. Dodatkowy ciężar wpływa także na stan więzadeł i zmęczenie mięśni.
Rajstopy uciskowe JOBST zwiększają ciśnienie krwi w tkance podskórnej, dzięki czemu pomagają zmniejszyć obrzęk nóg. Wspierają prawidłowe funkcjonowanie żył, co zapobiega zaleganiu krwi i puchnięciu nóg, a nawet pomagają łagodzić zawroty głowy i nudności. Zmniejszają także wystąpienie problemów żylnych w przyszłości.
Wyjątkowo elastyczna część rajstop doskonale dopasowuje się do powiększającego się brzucha, zapewniając wygodę i odpowiednie podtrzymanie.
Dla kogo
Dla kobiet z lekkimi i średnimi problemami żylnymi: zmęczonymi i opuchniętymi nogami, pajączkami, żylakami i przewlekłą chorobą żylną oraz w celach profilaktycznych (w zależności od klasy ucisku).
Wskazania do stosowania
- Związane z ciążą zmiany żylakowe od stopnia umiarkowanego do zaawansowanego, z obrzękiem i bez
- Uczucie zmęczenia, ciężkości i bólu nóg,
- Obrzęki umiarkowanego stopnia,
- Przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) stopnia C3–C5 wg CEAP: obrzęki żylne, zmiany skórne i wygojone owrzodzenia żylne,
- Zapobieganie nawrotom owrzodzeń żylnych,
- Wspomaganie leczenia zakrzepowego zapalenia żył powierzchownych/zakrzepicy żył powierzchownych (ZŻP),
- Po operacjach żył,
- Po skleroterapii,
- Obrzęki pourazowe i pooperacyjne,
- Pacjenci z zapaleniem stawów z wystarczającym stopniem sprawności manualnej,
- Pierwotny lub wtórny obrzęk limfatyczny stopnia II–III wg ISL z niewielką deformacją,
- Obrzęki żylno-limfatyczne,
- Obrzęki tłuszczowe.
Kiedy stosować?
W trakcie ciąży; na co dzień
Dwie klasy ucisku
Profilaktyka i leczenie różnych chorób wymagają zastosowania odpowiednio dobranej siły ucisku.
Produkty o lekkiej kompresji, czyli w 1. klasie ucisku (na opakowaniach oznaczone CCL 1), są przeznaczone do profilaktyki problemów żylnych. Noś je, żeby uniknąć chorób żylnych, nawet jeśli nie obserwujesz u siebie żadnych objawów lub kiedy zauważysz pierwsze symptomy. Możesz je stosować bez konsultacji z lekarzem, jeśli nie występują u Ciebie przeciwwskazania.
W leczeniu chorób żylnych stosuje się produkty również o wyższej klasie kompresji, czyli np. w 2. klasie ucisku (na opakowaniach oznaczone CCL 2). Przed ich zakupem skonsultuj się z lekarzem.
Wyprzedź problemy żylne i noś profilaktyczne produkty uciskowe, nawet jeśli nie masz objawów chorobowych. Lepiej zapobiegać niż leczyć!
Skład produktu
40% elastan, 60% poliamid
Sposób pielęgnacji
Produkty uciskowe JOBST, o ile to możliwe, należy prać codziennie lub co najmniej co drugi dzień. W tym celu można stosować zwyczajne łagodne środki piorące. Nie należy stosować dodatków do prania takich jak płyny zmiękczające, wybielacze optyczne lub odplamiacze. Po praniu należy dokładnie wypłukać wyroby uciskowe. Mokre zawinąć w ręcznik i wycisnąć nadmiar wody. Nie wykręcać. Nie suszyć wyrobów uciskowych na grzejniku ani wystawiać ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Informacje dotyczące możliwości korzystania z suszarki bębnowej podano na metce wyrobu uciskowego.
Więcej informacji w załączniku.
Czym jest kompresjoterapia?
W jaki sposób rajstopy, pończochy i podkolanówki mogą wspierać zdrowie układu żylnego? Odpowiedzią jest kompresjoterapia, czyli odpowiedni, kontrolowany ucisk kończyny.
Produkty marki JOBST wywierają na nogę ucisk zmienny (tzw. ucisk stopniowany lub gradientowy), najsilniejszy w kostce i stopniowo zmniejszający się ku górze. Taki rodzaj kompresji wspiera prawidłowy przepływ krwi i limfy w kierunku serca, zapobiegając zastojom krwi w żyłach, powstawaniu obrzęków i uszkodzeń zastawek.
Kompresjoterapia jest prostą, bezpieczną i nieinwazyjną metodą profilaktyki i leczenia zaburzeń układu żylnego.
Skuteczność kompresjoterapii w profilaktyce i leczeniu problemów układu żylnego jest udowodniona naukowo. Kluczowy jest jednak dobór odpowiedniego rozmiaru i rodzaju produktu uciskowego oraz jego wysoka jakość. Właśnie dlatego warto zainteresować się wyrobami uciskowymi marki JOBST.
Problemy żylne - co warto wiedzieć?
Na nasz układ krążenia składają się serce, tętnice i żyły. Serce pompuje krew, która tętnicami dociera do tkanek całego ciała, by dostarczyć im tlen i niezbędne składniki odżywcze. Następnie krew wraca do serca żyłami.
Ciśnienie, z jakim płynie krew, jest dużo wyższe w tętnicach niż w żyłach. Dlatego, aby krew mogła wrócić do serca, w żyłach znajdują się zastawki. Działają one jak małe zawory: otwierają się, żeby umożliwić przepływ krwi we właściwym kierunku, i zamykają, by nie mogła się cofnąć.
Problemy żylne pojawiają się, kiedy z jakiegoś powodu zastawki nie działają prawidłowo. Przepływ krwi do serca jest utrudniony i pod wpływem grawitacji zalega ona w nogach. Żyły mogą się wtedy uszkodzić, co prowadzi do różnego rodzaju chorób. Zaburzenia żylne są bardzo powszechne, dlatego warto poznać te występujące najczęściej.
Dlaczego pojawiają się problemy żylne?
Szacuje się, że w krajach zachodnich aż 50–55% kobiet i 40–50% mężczyzn ma jakiegoś rodzaju zaburzenia układu żylnego nóg.
Współczesny styl życia i coraz wyższa średnia długość życia sprawiają, że zaburzenia pracy układu żylnego dotykają coraz więcej osób. Co przyczynia się do ich rozwoju?
- Czynniki genetyczne
- Siedząca lub stojąca praca
- Brak aktywności fizycznej ·
- Podeszły wiek
- Otyłość
- Odwodnienie
- Ciąża
- Spożywanie alkoholu
- Gorące kąpiele i nadmierna ekspozycja na słońce
- Długodystansowe loty samolotem
- Noszenie zbyt ciasnych ubrań
- Noszenie butów na obcasie
- Nawyk zakładania nogi na nogę podczas siedzenia
Jeśli występują u Ciebie któreś z wymienionych przyczyn rozwoju problemów żylnych, warto stosować kompresjoterapię i produkty uciskowe JOBST. Dzięki odpowiedniej profilaktyce możesz uniknąć bólu i poważnych chorób żylnych!
Dlaczego JOBST to marka, której możesz zaufać?
Jesteśmy wiodącym producentem wyrobów uciskowych na świecie.
- Jesteśmy marką najczęściej polecaną przez lekarzy w USA.
- Oferujemy szeroką gamę produktów stosowanych w leczeniu problemów żylnych i limfatycznych.
- Nasze produkty spełniają najwyższe standardy jakościowe, co potwierdzają certyfikaty wydane przez niezależne instytucje.
- Produkty JOBST dostarczamy klientom indywidualnym, sklepom medycznym, aptekom i szpitalom w ponad 80 krajach na całym świecie.
Certyfikaty jakości
Standard Jakości RAL - nasze medyczne produkty uciskowe są regularnie kontrolowane pod kątem jakości i zgodności z normą RAL. Certyfikat wydawany w oparciu o zasady Niemieckiego Instytutu Zapewnienia Jakości i Znakowania.
Oeko-tex - Certyfikat ÖEKO-TEX, wydany przez niezależny Instytut Badawczy Hohenstein, potwierdza m.in., że w naszych produktach nie ma substancji szkodliwych dla człowieka i środowiska.
Produkty marki JOBST są właśnie dla Ciebie.
Marka JOBST należy do grupy Essity, globalnego lidera w dziedzinie higieny i zdrowia, cieszącego się renomą jednej z najbardziej etycznych firm świata.
Grupa prowadzi sprzedaż w około 150 krajach pod wiodącymi światowymi markami jak między innymi TENA, Tork, Leukoplast czy Libero.
Marka JOBST już od 70 lat pomaga tysiącom ludzi z problemami żylnymi i przywraca im lekkość życia. Tworzymy produkty uciskowe dostosowane do różnych potrzeb zdrowotnych i różnych oczekiwań klientów.
Wyróżnia nas doskonała jakość wyrobów, które są równocześnie skuteczne i przyjazne dla użytkownika.
Dane techniczne
OFERTY Z WYSYŁKĄ GRATIS | Tak |